Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Powiedz jak możemy Ci pomóc

Drewiks Kamil Siwczak

Świdnik

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Czy domy kanadyjskie są oszczędne?

Autor: Drewiks Kamil Siwczak, publikacja: 2012-08-24

Przede wszystkim domy szkieletowe są alternatywą dla budownictwa tradycyjnego i to alternatywą tańszą o 20-30%.

Oszczędność

Zaoszczędzić 100 tys. zł przy budowie domu murowanego za 300 tys. - nierealne, ale postawić taki sam dom w technologii szkieletowej za 200 tys. zł - jak najbardziej. Różnice cenowe wynikają, pomimo wzrostu cen drzewa w ostatnich latach, z cen materiałów i w dużej mierze z szybkości budowy. Podchodząc do tematu w sposób logiczny widzimy, że im krótszy jest czas budowy tym mniejsze są koszty uzyskania przychodu z jednego budowanego domu, oczywiście patrząc z punktu widzenia wykonawcy.

Co więcej firmy wykonawcze budujące domy drewniane oferują większy zakres prac realizując budowy nawet "pod klucz". W przypadku domów murowanych mamy murarzy, cieśli, dekarzy, hydraulików, glazurników i całą rzeszę innych fachowców. Oczywiście są wyjątki od reguły i jeżeli dobrze poszukamy na pewno znajdziemy firmy oferujące domy murowane gotowe do zamieszkania, pytanie tylko czy i dobrze za to nie zapłacimy...

Ogrzewanie domu szkieletowego

Na atrakcyjnych cenach domów szkieletowych temat oszczędności się nie kończy.

Ważnym aspektem w tej tematyce są oszczędności związane z ogrzewaniem.

W domu szkieletowym izolacje cieplną stanowi wełna mineralna 15-20cm w ścianach i dodatkowo 10-15cm na elewacji. Łączna grubość ocieplenia ścian zewnętrznych to 25-35cm w zależności od projektu lub preferencji inwestora.

Bez porównania do technologii tradycyjnej.

Dla ściany domu w technologii szkieletowej o grubości 25cm średni współczynnik przenikania ciepła wynosi U=0,19 W/m2 natomiast dla jednowarstwowej ściany w technologii murowanej o grubości 35cm U=0,30 W/m2.

Aby uzyskać podobną izolacyjność w domu murowanym ściany musiałyby mieć 45-50cm grubości.

Zatem ze względu na niższy współczynnik przenikania ciepła w domach szkieletowych, czyli większą izolacyjność, przekłada się to na koszty ogrzewania w skali roku, które są niższe o około 30%.

Kumulacja oszczędności

Decydując się na budowę domu szkieletowego oszczędzamy nie tylko na kosztach budowy, ale również na kosztach wynikających z użytkowania tego domu. Co więcej w myśl powszechnie przyjętego przekonania, że czas to pieniądz, ograniczając czas budowy poprzez wybór tej technologii ograniczamy też swoje wydatki.



Opracowano:
Kamil Siwczak
Drewiks

Domy szkieletowe - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 30 470 Specjalistów od Domów Szkieletowych najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych: